Pavol Hammel portrét
Pavol Hammel

Turné Zelená pošta 2023

Album Zelená pošta oslavuje 51 rokov, tešíme sa v Prahe, Košiciah a v Bratislave.

Legendárny album Zelená pošta, ktorý je často označovaný za jeden z najlepších albumov slovenskej hudby, je spoločným albumom Pavla HammelaMariána Vargu. Autorsko-hudobná spolupráca tejto dvojice sa konala po niekoľkoročnej pauze: „V období roku 1972 som práve komponoval a nacvičoval  v poradí štvrtý album skupiny Prúdy „Šľahačková princezná“. Marián Varga mal v tom období veľký úspech so skupinou Collegium Musicum, ale napriek našej vyťaženosti v osobných projektoch, sme našli priestor aj na spoločnú spoluprácu po 3-ročnej odmlke. Collegium Musicum bola inštrumentálna skupina a nemali speváka, mne zase chýbali Mariánove piesne, ktoré vo veľkej miere definovali tvorbu skupiny Prúdy na platni „Zvoňte zvonky“, spomína na vznik albumu Pavol Hammel.

Pri jeho nahrávaní albumu sa v roku 1972 stretlo viacero zásadných mien českej a slovenskej hudobnej scény – basgitarista a producent albumu Fedor Frešo, textári Boris FilanKamil Peteraj, Dušan Hájek za bicími či gitaristi Rasťo Vacho a Radim Hladík. „S Mariánom Vargom sme sa stretávali v experimentálnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave a za výdatnej producentskej pomoci Fedora Freša sme postupne tento náš projekt nahrávali. V tom čase sme netušili, ale verili, že robíme niečo, čo aj po 51 rokoch bude mať skvelú odozvu nielen u kritikov, ale najmä u fanúšikov pôvodného československého beatu,“ dodal Pavol Hammel.

Zelenú poštu tvorí desať skladieb, medzi nimi napríklad Smutná ranná električka, Páví ples, Slnečnice či Z ďatelín. Na septembrových koncertoch si fanúšikovia budú môcť vypočuť celý album, koncertný program bude doplnený o ďalšie skladby ako napr. hity Zvoňte zvonky, Labutie piesne, Pieseň z kolovrátku, ale aj skladbu Collegium Musicum Mikrokozmos. Na turné Zelená pošta budú spolu s Pavlom Hammelom koncertovať hudobníci Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav „Slnko“ ŠarišskýPeter Preložník.

 

Termíny koncertného turné Zelená pošta 2023:
  • 21.5.2023 PRAHA - Divadlo ARCHA o 20.00h predpredaj  www.goout.cz
  • 24.5.2023 KOŠICE - Historická radnica o 19.00h predpredaj  www.ticketportal.sk
  • 25.5.2023 BRATISLAVA - Stars Auditórium o 19.00h predpredaj  www.ticketportal.sk