Faust a Margaréty

Tento album nahral Pavol Hammel s vtedajšou muzikantskou smotánkou. V štúdiovej zostave skupiny Prúdy nechýba František Griglák, Laco Lučenič, Ján Lauko, Dušan Hájek, Marián Varga a Jaroslav Filip. Keďže stopáž pôvodného albumu Faust a margaréty to umožnila, na kompaktnom disku sa objavilo niekoľko bonusov. Okrem všetkých pôvodných skladieb z polo-kompilácie vydanej k Medzinárodnému roku detí (na ktorých sa podieľa Pavel Daněk, Cyril Zeleňák, Jaro Filip, Martin Karvaš a dokonca v jednej skladbe aj Dežo Ursiny) sa na CD ocitli štyri skladby pôvodne pripravené pre televízny recitál zo zhudobnených básní Miroslava Válka, ktoré sa doteraz neobjavili na žiadnom médiu. Žiaľ, v booklete kompaktného disku sa práve v súvislosti s týmito štyrmi pesničkami vyskytla drobná chyba – ako bubeník sa tu mylne uvádza Dušan Hájek. V skutočnosti ide o Cyrila Zeleňáka.

 1. Bez veľkých slov

content here

 2. Poď

content here

 3. Je mi ľúto

content here

 4. V zapadnutom holičstve

content here

 5. Zberateľ duchov

content here

 6. Chladná ako zmrzlinový pohár

content here

 7. Resumé

content here

 8. Keď pavúk siete dotká

content here

 9. Tolerantná pieseň

content here

 10. Tak si ma uvar a zjedz

content here

 11. Spomínam

content here

 12. Faust a margaréty

content here

 13. Čas

content here

 14. Zázračné topánky

content here

 15. Pred školou, za školou

content here

 16. Zasadíme strom

content here

Skladby - texty / noty

2. Poď

Poď, dáme to všetko do poriadku to haraburdie lásky vyschnutej. Poď, vypraceme skrine stuchnuté a pripravíme ako na prehliadku okná znova umyté. Poď, vezmeme vedro čistej vody, pustíme hudbu jarných prievanov. Poď, premiestnime naše postele a zametieme prach i chladné schody aj to smetie pod bránou. R : Poď, obrátime všetko hore nohami ty bosá a ja v teniskách. Poď, nech je to rýchlo, rýchlo za nami /:nech na prach obráti sa prach./ Poď, obleč si šaty, áno staré, tú tenkú blúzku na seba si daj. Poď, sadneme si na zem do kúta, vystrieme si nohy v našej izbe malej urobíme z vody čaj. R : 3x

8. Keď pavúk svoje siete dotká

Keď Apavúk svoje siete dotkáEs7 Djeseň zbiera lístie na pieAseň, D, A Aty mizneš v diaľke ako bodkaEs7Dnajstudenší vietor vanie Asem. D, A  Keď pavúk Hmisvoje siete dotkáA Djeseň má už Epieseň v rukáAve D, A tu na steHmine len tvoja fotkaA Dpripomína mi Eleto prchaAvé. Keď pavúk svoje siete dotká, ja nevládzem ťa naspäť zavolať, clivota je nekonečne krotká a slnko nevládze už na to hriať. Keď pavúk svoje siete dotká, tak trocha vždy sa naspäť zadívam, a tvoja malá čierna bodka už možno vôbec nie je pravdivá. HmiTvár Hmiso žiarou snov, Hmiso žiarou Asnov, so žiarou snov. V nej jedno Hmikrásne dopoludnie A Da vlasy Esmutne rozviaAte. Keď pavúk svoje siete dotká a jeseň zbiera lístie na pieseň, ty mizneš v diaľke ako bodka a najstudenší vietor vanie sem. Keď pavúk svoje siete dotká, tak trocha vždy sa naspäť zadívam, a tvoja malá čierna bodka už možno vôbec nie je pravdivá. Tvár so žiarou snov, so žiarou snov, so žiarou snov. V nej jedno krásne dopoludnie a vlasy smutne rozviate, v nej jedno krásne dopoludnie a vlasy smutne rozviate. Keď pavúk svoje siete dotká…

12. Faust a margaréty

Keď Apavúk svoje siete dotkáEs7 Djeseň zbiera lístie na pieAseň, D, A Aty mizneš v diaľke ako bodkaEs7DnajsNie som žiadny Faust, múdry doktor vied, prednosť dávam rád kráse margarét. Faust mal Margarétu, ja margaréty, hľadal vraj, čo mám aj ja v pláne, Faust mal Margarétu, ja margaréty, hľadal vraj, čo mám aj ja v pláne. Faust mal Margarétu, ja margaréty, hľadal vraj, čo mám aj ja v pláne, Faust mal Margarétu, ja margaréty, vedú ma od brány k bráne. Nie som žiadny Faust, múdry doktor vied, prednosť dávam rád kráse margarét. Faust mal Margarétu, ja margaréty, hľadal vraj, čo mám aj ja v pláne, Faust mal Margarétu, ja margaréty, hľadal vraj, čo mám aj ja v pláne. Faust mal Margarétu, ja margaréty, hľadal vraj, čo mám aj ja v pláne, Faust mal Margarétu, ja margaréty, vedú ma od brány k bráne.tudenší vietor vanie Asem. D, A  Keď pavúk Hmisvoje siete dotkáA Djeseň má už Epieseň v rukáAve D, A tu na steHmine len tvoja fotkaA Dpripomína mi Eleto prchaAvé. Keď pavúk svoje siete dotká, ja nevládzem ťa naspäť zavolať, clivota je nekonečne krotká a slnko nevládze už na to hriať. Keď pavúk svoje siete dotká, tak trocha vždy sa naspäť zadívam, a tvoja malá čierna bodka už možno vôbec nie je pravdivá. HmiTvár Hmiso žiarou snov, Hmiso žiarou Asnov, so žiarou snov. V nej jedno Hmikrásne dopoludnie A Da vlasy Esmutne rozviaAte. Keď pavúk svoje siete dotká a jeseň zbiera lístie na pieseň, ty mizneš v diaľke ako bodka a najstudenší vietor vanie sem. Keď pavúk svoje siete dotká, tak trocha vždy sa naspäť zadívam, a tvoja malá čierna bodka už možno vôbec nie je pravdivá. Tvár so žiarou snov, so žiarou snov, so žiarou snov. V nej jedno krásne dopoludnie a vlasy smutne rozviate, v nej jedno krásne dopoludnie a vlasy smutne rozviate. Keď pavúk svoje siete dotká… (Kamil Peteraj)

13. Čas

Patria mu písmená, tajomné nite, pod jeho prstom miznú stránky kníh. Aj k nám raz zaklopať na dvere príde zhrbený čas, ten starý účtovník. Na očiach sklíčka má a v ruke váhy, kabát od prachu, s jedným rukávom. Na zemi stanice a v nebi dráhy, jak čpavok všetko prchá v ňom, všetko prchá v ňom. Súhvezdie Motýľov a v hlave balvan, schytáš na čelo jeho podpisy. Sladký prach života primiešal k farbám, v jeho matrikách zrnko piesku si. Chcel si ho oklamať, on klame teba, v prstoch má glóbus, na stole tvoj spis. Berie si pero z atramentu neba, zráta ti všetko, o čo musíš prísť, zráta ti všetko, o čo musíš prísť. Nedáš mu adresu, sám si ju nájde, prevrátiš pravdu naruby. A on sa usmeje, veď má ju všade, syn sa ti do nej zaľúbi, syn sa ti do nej zaľúbi. (Kamil Peteraj)